Sběr papíru

„Paní učitelko, my bychom chtěly uspořádat sbírku oblečení pro chudé lidi…,“tak zněla prosba Terezky Matulové a Klárky Oczkowské, které před časem za mnou přišly s tímto nápadem. Popravdě mi tím vyrazily dech. Ale přece jenom jsem se držela zpočátku zpátky. Ve druhé třídě mít takovou vznešenou myšlenku je opravdu chvályhodné, nicméně dotáhnout ji do konce je věc druhá. Společně jsme probraly, jak by to mohlo vypadat a pak už začaly holky podnikat dílčí kroky. Domluvily si schůzku u pana ředitele, zajistily odvoz nasbíraného oblečení, vytvořily propagační plakát. S úžasem jsem to „z dálky“ pozorovala. Celý týden mohli žáci 2.třídy přinášet oblečení pro Charitní šatník v Hranicích. Oblečení mělo být vyprané a v použitelném stavu. Celkem jsme zaplnili kufr rodinného auta naplněného oblečením. Všem dárcům velké díky.
V úterý paní Matulová přistavěla auto a náklad naložila a odvezla. Na Charitě v Hranicích byli velmi vděční za krásné oblečení a aktivitu dětí. Někdo může namítnout, proč taková akce, když v obci je kontejner na oblečení. Ovšem tyto svršky jsou určeny pro další komerční účely
(např. pro seconhandy) a k potřebným se nedostanou. Holky pojaly akci jen v rámci třídy, a to aby si vyzkoušely, jaký bude zájem. V novém školním roce plánují rozšíření této aktivity na celou školu a já držím palce, aby je dobré skutky provázely celý život. Jsem na Vás holky
hrdá!
autor článku: Mgr. Jana Kuchtová, třídní učitelka 2. ročníku